Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα

Κακή εμφάνιση για την ομάδα μας και δίκαιη ήττα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τα Μετέωρα. Το τελικό 52-68 βέβαια είναι εν μέρει πλασματικό, αφού διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά, εντούτοις με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο προηγηθήκαμε με 7 πόντους (19-12), στο υπόλοιπο ματς η εμφάνιση όλης της ομάδας ήταν κατώτερη του αναμενόμενου και των πραγματικών δυνατοτήτων, συγκριτικά με τα προηγούμενα ματς. Αχίλλειος πτέρνα, η αμυντική λειτουργία, κυρίως στο β' δεκάλεπτο, όπου δεχθήκαμε 27 πόντους, αλλά και η εκνευριστική αστοχία σε εννέα τουλάχιστον φάσεις κάτω από το καλάθι. Επιπρόσθετα, τα πολλά λάθη μας στέρησαν τη δυνατότητα να γυρίσουμε το ματς. Συγχαρητήρια στα Μετέωρα, που κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι στο β' δεκάλεπτο και να κρατήσουν το προβάδισμα ως το τέλος...